Leader of man
Dodane przez Admin dnia Maj 22 2009 20:05:55
Witam:)
Z pewnością każdy z fanów Nickelback zna utwór Leader of man i oficjalny teledysk do niego. Jednak chciałabym wspomnieć o pierwszym, nieoficjalnym i trudno dostępnym teledysku do tej piosenki (dostępny w dziale Teledyski).

"Leader of man" to pierwszy singel Nickelback, który promował drugą studyjną płytę zespołu "The State".
Pierwsza wersja klipu do "Leader of man" została nakręcona 15 maja 2000r. Na reżysera teledysku Nickle wybrali Davida Vaisborda po zobaczeniu jego dokumentu "Juicy Danger Meets Burning Man".
Początkowo planowane było nakręcenie clipu w opuszczonej hali lub hangarze.
Rozszerzona zawartość newsa
Zespół jednak posiadał jedynie 2 tysiące dolarów i nie stać go było na wynajęcie hali.. Dlatego wokalista grupy Chad Kroeger rezygnując z skomplikowanej produkcji zdecydował aby teledysk był nagrywany w domu w formie amatorskiej.
Chad miał własną wizję teledysku. Wpadł na pomysł że odbierze telefon, wkurzy się po czym wyrwie go z kontaktu i wyrzuci za drzwi. Postanowili więc wywalać całą elektronikę, którą następnie podpalili
Ciekawostką jest fakt że w czasie kręcenia klipu sąsiedzi widząc jak to określili "Wielkie Kule Ognia" wezwali policję.
Do nakręcenia teledysku Nickle mieli 50 darmowych statystów
Jednakże emisja teledysku została zabroniona. Powstała druga wersja klipu która jest oficjalnym teledyskiem. Jej premiera odbyła się 2 lipca 2000r.

To by było na tyle jeżeli chodzi o historie teledysku do "Leader of man". Zachęcam do obejrzenia zarówno pierwszej, trudno dostępnej wersji klipu jak i oficjalnej w dziale Teledyski.

Pozdrawiam:)

Autorką newsa jest Ilona_NB.