Historia Nickelback okiem zapomnianego Nickla
Dodane przez Admin dnia Sierpień 05 2009 19:18:48
Pierwszym perkusistą Nickelback, a właściwie jeszcze Village Idiot był Gabe Sinclair, dzięki jego koledze- Polakowi mieszkającemu w Kanadzie, możemy poznać początki NB z oczu jednego z ich pierwszych członków

Otóż wszystko zaczęło się w bardzo malej miejscowosci Hanna (2 godz. od Calgary) liczącej ok. 2 tys. mieszkancow. Grali jako cover band. Gabe mieszkał wtedy razam z Chadem i Mikie'm, oraz ich matką. Nickel zaczeli grać własną muzykę w 1996 r., autorem tekstów był oczywiście Chad Kroeger. Gabe Sinclair (perkusista) gral z nimi po ich pierwszym wydanym nagraniu.
Cd (CURB). Bylo to tak zwane ( Independent release) w 1996 r za wlasne pieniadze (pozyczone). Bylo to 30 tysiecy dolarow .Pierwsze wydanie nagrali w składzie: Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryen Peake, Brandon Kroeger. A poniewaz Brandon Kroeger nie chcial jechac z zespolem na wystepy CHAD zadzwonil do Gabe'a zeby z nimi znowu gral ale Sinclair byl w trakcie rozwodu z dwuletnim wtedy dzieckiem ktore zostawila mu zona i bal sie ryzyka przeprowadzki do drogiego Vancouver. I wtedy Brandona zastapil Ryan Vickdale ktory gral z nimi do czasu wydania SILVER SIDE UP.
Rozszerzona zawartość newsa
Zespol byl biedny jak myszy koscielne. Kilka razy byl na pograniczu rozpadu. Ale wielki zwrot nastapil po wystepie w COLLEGE UNIVERSITY w radiowej stacji w stanie Washington (USA). I wtedy zainteresowala sie nimi wytwornia nagraniowa. I jak dalej było wszyscy wiemy... Na koniec chciałem serdecznie podziękować Panu Jurkowi za przesłanie materiałów:)

Pozdrawiam, Yasori